piątek, 31 stycznia 2020

PODRÓŻ CILKI | HEATHER MORRIS

„Podróż Cilki” to kontynuacja bestsellerowego „Tatuażysty z Auschwitz”. Recenzję „Tatuażysty…” dodałam Wam już jakiś czas temu i wiecie z niej, że dla mnie jego fenomen jest nieznany. Jednak skusiłam się na zamówienie „Podróży Cilki”, zwłaszcza, że mogłam to zrobić przez portal czytampierwszy.pl. Jesteście ciekawi mojej opinii? Jeśli tak, zapraszam!

Lale Sokołow w Auschwitz poznał Cilkę Klein, która trafiła do obozu mając zaledwie 16 lat. Była to niezwykle piękna i silna kobieta, która nauczyła się wykorzystywać swoją urodę do jednego – przetrwania. Po wyzwoleniu Auschwitz i uwolnieniu wszystkich więźniów Cilka nie wraca do domu. Zostaje zabrana do krakowskiego więzienia, gdzie czeka na nią wyrok – 15 lat w łagrze w Workucie za kolaborację z wrogiem. Jej koszmar się nie kończy, nie może odetchnąć jak Gita i Lale, musi zmierzyć się z kolejną przeciwnością losu, tym razem na Syberii.

Mój instagram
„Podróż Cilki” to bardzo piękna, choć niezwykle smutna opowieść. Losy tej młodej kobiety przesiąknięte są cierpienie, sama Cilka przekonana jest, że przynosi ludziom jedynie śmierć, podczas kiedy ona sama potrafi przeżyć niejedno. Cilka jest bohaterką, którą podziwiam. Mimo ogromu cierpienia i niesprawiedliwości jaka ją spotyka, potrafi wykrzesać w sobie malutkie okruszki optymizmu i dobra. Oddaje swoje zasługi, by pomóc przyjaciółkom, naraża się dla współwięźniarek, mimo tego, że zna konsekwencje. Ale już nie wierzy w miłość. Widziała na swojej drodze zbyt wiele cierpienia, ponadto sądzi, że jest przeklęta, co skutecznie zatarło dawną wiarę.

„Podróż Cilki” czytało mi się dużo lepiej, niż „Tatuażystę…”. Dla mnie ta powieść jest dużo lepsza niż część pierwsza i to tę powieść warto przeczytać. Książka wciągnęła mnie, biorąc do ręki książkę chciałam poznać dalsze losy tej wyjątkowej bohaterki, chciałam dowiedzieć się, czy przeżyje, co ją jeszcze w życiu spotka, jakich dobrych i złych ludzi na swojej drodze napotka. Polecam Wam „Podroż Cilki” z całego serca!

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy!

10 komentarzy:

 1. Niestety nie dla mnie. Nie ten temat, nie te czasy - totalny brak zainteresowania. Bywa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że dałaś jej szanse i okazało się, że dla ciebie jest lepsza od pierwszej części.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Tatuażystę już mi wiele osób polecało, ale do tej pory nie przeczytałam. Widzę, że mam już sporo do nadrobienia, skoro druga część jest jeszcze lepsza :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszy mnie to, że historia Ci się spodobała! To znaczy, że i ja mogę kiedyś sięgnąć ;) Ale póki co omijam jeszcze lektury poruszające taką tematykę, bo mam wrażenie, że zrobił się z tego ostatnio jakiś wielki boom. Postaram się go przeczekać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała. Zapewne smutna, ale warto poznać fabułę, która zawiera kawałek historii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część, ale na pewno przeczytamy obie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. To nie sa książki, ktore planuje przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 8. Już sam twój opis jest bardzo smutny, więc cała książka musi też być...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Z e-BOOKIEM POD RĘKĘ , Blogger