czwartek, 19 grudnia 2019

MATKI I CÓRKI | AŁBENA GRABOWSKA

Ałbena Grabowska to autorka, którą znam od dawna, chociażby z powieści „Ostatnia chowa klucz” czy „Lady M.” Względem jej powieści odczuwam ogromną sympatię, każda z nich była bardzo wciągająca, głęboka, doskonale przemyślana. Dlatego też długo nie wahałam się przed sięgnięciem po jej najnowszą powieść.

Mój instagram

„Matki i córki” to opowieść o czterech pokoleniach kobiet. Poznajemy tutaj prababkę Marię, która podążyła za swoim mężem na Sybir, babkę Sabinę, znaną skrzypaczkę, która podczas II wojny światowej wylądowała w obozie koncentracyjnym Ravensbruck, matkę, która utraciła swojego ukochanego i postanowiła samotnie wychować dziecko w trudnych PRL - owskich czasach. Ostatnią z pokolenia jest Lila, napiętnowana tajemnicami, żyjąca z przekonaniem, że jej rodzina jest przeklęta. Ma do tego pewne podstawy. Jedną z nich jest totalny brak mężczyzn w ich domu, drugą – mnóstwo sekretów, brak opowieści, przemilczenie pytań zadawanych odkąd Lila umiała sformułować swoje myśli.

„Matki i córki” to kolejna głęboka powieść Ałbeny Grabowskiej. Autorka w jednej książce ukryła cztery przesączone bólem, łzami, kłamstwami, przeinaczeniami, niedopowiedzeniami, niesprawiedliwością, tajemnicami historie czterech kobiet, które nie tylko przechodziły przez ogromne trudności w swoim życiu, ale również w najmniej oczekiwanym momencie musiały zmierzyć się z najważniejszą kobiecą misją – macierzyństwem. Historie przedstawione w książce są niezwykle głębokie, porywają czytelnika, ściskają za serce i nie chcą wypuścić. Co więcej – zostały napisane w bardzo wciągający sposób przez co bardzo trudno było mi oderwać się od tej książki.
Najnowszy tytuł Ałbeny Grabowskiej to fantastyczna, choć niezwykle smutna i gorzka lektura, podczas której mogą Wam płynąć łzy. Ze szczerego serca ją Wam polecam, ponieważ uważam, że jest to jedna z bardziej wartościowych powieści tego roku!

10 komentarzy:

 1. Na pewno przeczytam tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo miło wspominam tę książkę. Świetna historia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze. Rozważałam upolowanie jej na Czytam Pierwszy, ale uznałam, że skoro nie jestem pewna, to nie ma co punktami szastać. No i teraz żałuję...

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam okazję spotkać panią Grabowską na Śląskich Targach Książki, więc może w końcu przeczytam jakąś jej książę :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię twórczość tej autorki, więc "Matki i córki" mam w planach ;). Cieszę się, że książka nie rozczarowuje i może w nowym roku uda mi się po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już jedną książkę tej autorki i nie rozczarowałam się, więc nic nie stoi na przeszkodzie, bym sięgnęła po kolejną jej autorstwa.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Propozycja 📖 godna poznania 😀
  Pozdrawiam serdecznie przedświątecznie 🎄💚🍵

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna propozycja. Chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 9. Czuję się zaintrygowana :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam książki, w który opisane są dawne czasy. Tym chętniej po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Z e-BOOKIEM POD RĘKĘ , Blogger